Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından millî eğitimimizin genel amaçları doğrultusunda, Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulu öğrencilerinin sosyal, kültürel, mesleki, akademik ve sanatsal alanlarda ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirmelerine imkân sağlayacak çeşitli faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla, İzmir Anadolu İmam Hatip Liseleri Ve İmam Hatip Ortaokulları Mesleki Yarışmaları, İzmir Kuzey (1. Bölge) ve İzmir Güney (2.Bölge)’de gerçekleştirildi.
Menderes Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen Hutbe Yarışmasında konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz mesleki yarışmaların imam hatiplerde yetişen öğrencilerimizin manevi değerleri benimsemesi ve sahip çıkması noktasında çok önemli olduğunu ayrıca okullarımızda verilen mesleki eğitimlerin ölçülmesi ve hayatta karşılık bulması açısından da çok değerli olduğunu vurgulayarak imam hatip nesillerinin bu ülkenin geleceği ve sönmez umudu olduğunu belirtti. Aynı zamanda iki bölgede yarışan gençlerimiz arasında adil ve eşit şartlarda yarışma imkânı sunmak için hassasiyetle planlama yaptıklarını belirten Şube Müdürü Sayın Yusuf Yılmaz yarışmaların gerçekleştirilmesinde bölge koordinatörü olan okullarımıza yöneticilerine ev sahipliği yapan okullarımıza yöneticilere öğretmenlere ve katılımcı öğrencilere teşekkür ederek İzmir’i bölge ve ülke çapında temsil edeceklerine olan inancını dile getirdi.
17 – 23 Aralık 2021 tarihleri arasında; AİHL Erkek öğrenciler arasında Kemalpaşa Şehit Halil Kantarcı AİHL; AİHL Kız Öğrenciler için Torbalı Şehit Uzm. Çvş. Tolga sağlam Kız AİHL; İHO erkek öğrenciler için Bornova İHO; İHO Kız öğrenciler için Bergama Kız AİHL koordinatör okullar gözetiminde ve 1. Bölge Koordinatörü okulumuz Kemalpaşa Şehit Halil Kantarcı AİHL koordinatörlüğünde gerçekleştirilmiş olup, yarışmalar ve 1. Bölge dereceleri aşağıda listelenmiştir.
AİHL’ler arası “Genç Muhafızlar” Hafızlık Yarışması :
Adem YILMAZ (Torbalı AİHL)
Hasan DEMİRCAN (Menemen Şht. Hakan Gülşen AİHL)
Furkan ŞAHİN (Gaziemir Şht. Mustafa Yaman AİHL)
AİHL’ler arası “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
1)Ahmet Mahmut GEYİK (Bornova Şht. Polis Kağan Kılıç AİHL
2)Yasin Berat ÇAKA (Bayraklı Şht. Eren Bülbül AİHL
3)Muhammet Selim YILMAZ (Karşıyaka Şht. Prof. Dr. İlhan Varank AİHL)
Kız AİHL’ler arası “Genç Nida” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
1)Büşra ÖZTÜRK (Torbalı Ayrancılar Şht. Cengiz Tokur Kız AİHL
2)Fatma KARAPINAR (Karşıyaka Şht. Prof. Dr. İlhan Varank AİHL)
3)Belkıs ERĞAN (Kemalpaşa Şht. Halil Kantarcı AİHL)
Kız AİHL’ler arası “Genç Nida” Hafızlık Yarışması :
1)Sıla DOĞAN (Karşıyaka Şht. Prof. Dr. İlhan Varank AİHL)
2)Arife ADIGÜZEL (Bergama Kız AİHL)
3)Şule KAPLAN (Kemalpaşa Şht. Halil Kantarcı AİHL)
AİHL’ler arası “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması :
1)Ali BEKTAŞ (Kemalpaşa Şht. Halil Kantarcı AİHL)
2)Muhammed Halil DAMBURACI (Karşıyaka Şht. Prof. Dr. İlhan Varank AİHL)
3)Batuhan GÖKÇEK (Çiğli Mehpare Yağcı AİHL)
3)Mehmet AKDEMİR (Torbalı AİHL)
AİHL’ler arası “Genç Hatipler” Hutbe Okuma Yarışması :
1)Emre GÜLFİDAN (Karşıyaka Şht. Prof. Dr. İlhan Varank AİHL)
2)Mehmet Nurullah KOYUNCU (Bayraklı Şht. Eren Bülbül AİHL
3)Orçun ELDEMİR (Bergama AİHL)
İHO’lar arası “Genç Muhafızlar” Hafızlık Yarışması :
1)Furkan UĞURLU (Bornova İHO)
2)Muhammed Ali YANAR (Kınık Aİhl bünyede İHO)
3)Yakuphan UÇAR (Aliağa Şht. Ahmet Özsoy İHO)
İHO’lar arası “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
1)Furkan ÖZGÜN (Menemen Şht. Hakan Gülşen AİHL bünyesinde İHO)
2)Furkan ÖNCÜ (Torbalı Ayrancılar Şht. Cengiz Tokur Kız AİHL)
3)Enes ÖZKAN (Çiğli Mehpare Yağcı AİHL)
İHO’lar arası “Genç Nida” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
1)Ebrar USLU (Konak Şht. Ömer Halisdemir Kız AİHL)
2)Busenur TAÇYILDIZ (Torbalı Ayrancılar Şht. Cengiz Tokur Kız AİHL)
3)Rand AK (Bayraklı Piri Reis İHO)
İHO’lar arası “Genç Nida” Hafızlık Yarışması :
1)Senanur DAĞTEKİN (Bornova İHO)
2)Eman Al HELALİ (Konak Barbaros Hayrettin İHO)
İHO’lar arası “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması :
1)Abdüssamed ERKAN (Bayraklı Şht. Eren BÜLBÜL AİHL)
2)Abdülkadir BİLLO (Menemen Şht. Hakan Gülşen AİHL)
3)Nihat KOYUNBAKAN (Torbalı Şehit Uzman Onbaşı Mustafa Eser İHO)
17 – 23 Aralık 2021 tarihleri arasında; AİHL Erkek öğrencileri için Buca Sezai Karakoç AİHL; AİHL Kız Öğrenciler için Karabağlar 15 Temmuz Kız AİHL; İHO erkek öğrenciler için Menderes Şht. Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk AİHL ; İHO Kız öğrenciler için Konak Şht. Ömer Halisdemir Kız AİHL koordinatör okullar gözetiminde ve 2. Bölge Koordinatörü okulumuz Buca Sezai Karakoç AİHL koordinatörlüğünde gerçekleştirilmiş olup, 2. Bölge yarışmaları ve dereceleri aşağıda listelenmiştir.
AİHL’ler arası “Genç Hatipler” Hutbe 0kuma Yarışması :
1) Mesut CEYLAN (Karabağlar İzmir AİHL)
2) Ali Yahya EFE (Menderes Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk AİHL)
3) Zübeyir OĞUR (Karabağlar Yunus Emre AİHL)
AİHL’ler arası Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması
1) İbrahim YILMAZ (İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi)
2) UMUT OKAN ALP (Necmettin Erbakan AİHL )
3) İbrahimcan AKSU (Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk AİHL)
AİHL-Genç Muhâfızlar Hafızlık Yarışmasında;
1) Ahmet Utku ERKUŞ (Tire AİHL)
2) Muhammed Talha YILDIZ (İzmir AİHL)
3) Bekir ALTINGEYİK ( Yunus Emre AİHL)
AİHL-Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında;
1) ENES POLAT (İzmir AİHL)
2) MEHMET REMZİ KUM (Şehit Abdullah Tayyip Olçok AİHL)
3) Mehmet Remzi KUM ( Yunus Emre AİHL)
Kız AİHL’ler arası “Genç Nida” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
Rabia BAYDAR (Buca Sezai Karakoç AİHL)
Elif BAŞDAŞ (Karabağlar İzmir Kız AİHL)
Aydanur SAKISA (Karabağlar 15 Temmuz Şehitleri Kız AİHL)
Kız AİHL’ler arası “Genç Nida” Hafızlık Yarışması :
Esmanur ASLAN (Karabağlar 15 Temmuz Şehitleri Kız AİHL)
Gülbahar BİLDİRİCİ (Menderes Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk AİHL)
Cerensu KARAKAN (Karabağlar İzmir Kız AİHL)
İHO’lar arası “Genç Muhafızlar” Hafızlık Yarışması :
Talha YILDIRIM (Buca Çakabey İHO)
Abdullah Sait OKUROĞLU (Karabağlar İzmir AİHL Bünyesinde İHO
Tahir Can DOĞU (Karabağlar Bozyaka Mevlana İHO)
İHO’lar arası “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
Ömer BAYDAR (Karabağlar İzmir AİHL)
Hüseyin Enes ÖZTÜRK (Karabağlar Necmettin Erbakan AİHL)
Yusuf ER (Buca Çakabey İHO)
İHO’lar arası “Genç Nida” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
Lütfiye Berra Ok (Karabağlar 15 Temmuz Şehitleri Kız AİHL)
Zeynep Kayra BOZKURT (Kiraz Ali Niğde AİHL)
Hatice Betül KILIÇ (Karabağlar Akşemsettin İHO)
İHO’lar arası “Genç Nida” Hafızlık Yarışması :
Sümeyye DAMLACI (Karabağlar 15 Temmuz Şehitleri Kız AİHL)
Zeynep EROĞLU (Buca Çakabey İHO)
İHO’lar arası “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması :
Nurullah POYRAZ (Karabağlar İzmir AİHL)
Ömer Çağrı CİHANBAŞ (Selçuk Şehit Abdullah Tayyip Olçok AİHL)
Muhammed Tarık TUMUR (Buca Çakabey İHO)
Menderes Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen Hutbe Yarışmasında konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz mesleki yarışmaların imam hatiplerde yetişen öğrencilerimizin manevi değerleri benimsemesi ve sahip çıkması noktasında çok önemli olduğunu ayrıca okullarımızda verilen mesleki eğitimlerin ölçülmesi ve hayatta karşılık bulması açısından da çok değerli olduğunu vurgulayarak imam hatip nesillerinin bu ülkenin geleceği ve sönmez umudu olduğunu belirtti. Aynı zamanda iki bölgede yarışan gençlerimiz arasında adil ve eşit şartlarda yarışma imkânı sunmak için hassasiyetle planlama yaptıklarını belirten Şube Müdürü Sayın Yusuf Yılmaz yarışmaların gerçekleştirilmesinde bölge koordinatörü olan okullarımıza yöneticilerine ev sahipliği yapan okullarımıza yöneticilere öğretmenlere ve katılımcı öğrencilere teşekkür ederek İzmir’i bölge ve ülke çapında temsil edeceklerine olan inancını dile getirdi.
17 – 23 Aralık 2021 tarihleri arasında; AİHL Erkek öğrenciler arasında Kemalpaşa Şehit Halil Kantarcı AİHL; AİHL Kız Öğrenciler için Torbalı Şehit Uzm. Çvş. Tolga sağlam Kız AİHL; İHO erkek öğrenciler için Bornova İHO; İHO Kız öğrenciler için Bergama Kız AİHL koordinatör okullar gözetiminde ve 1. Bölge Koordinatörü okulumuz Kemalpaşa Şehit Halil Kantarcı AİHL koordinatörlüğünde gerçekleştirilmiş olup, yarışmalar ve 1. Bölge dereceleri aşağıda listelenmiştir.
AİHL’ler arası “Genç Muhafızlar” Hafızlık Yarışması :
Adem YILMAZ (Torbalı AİHL)
Hasan DEMİRCAN (Menemen Şht. Hakan Gülşen AİHL)
Furkan ŞAHİN (Gaziemir Şht. Mustafa Yaman AİHL)
AİHL’ler arası “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
1)Ahmet Mahmut GEYİK (Bornova Şht. Polis Kağan Kılıç AİHL
2)Yasin Berat ÇAKA (Bayraklı Şht. Eren Bülbül AİHL
3)Muhammet Selim YILMAZ (Karşıyaka Şht. Prof. Dr. İlhan Varank AİHL)
Kız AİHL’ler arası “Genç Nida” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
1)Büşra ÖZTÜRK (Torbalı Ayrancılar Şht. Cengiz Tokur Kız AİHL
2)Fatma KARAPINAR (Karşıyaka Şht. Prof. Dr. İlhan Varank AİHL)
3)Belkıs ERĞAN (Kemalpaşa Şht. Halil Kantarcı AİHL)
Kız AİHL’ler arası “Genç Nida” Hafızlık Yarışması :
1)Sıla DOĞAN (Karşıyaka Şht. Prof. Dr. İlhan Varank AİHL)
2)Arife ADIGÜZEL (Bergama Kız AİHL)
3)Şule KAPLAN (Kemalpaşa Şht. Halil Kantarcı AİHL)
AİHL’ler arası “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması :
1)Ali BEKTAŞ (Kemalpaşa Şht. Halil Kantarcı AİHL)
2)Muhammed Halil DAMBURACI (Karşıyaka Şht. Prof. Dr. İlhan Varank AİHL)
3)Batuhan GÖKÇEK (Çiğli Mehpare Yağcı AİHL)
3)Mehmet AKDEMİR (Torbalı AİHL)
AİHL’ler arası “Genç Hatipler” Hutbe Okuma Yarışması :
1)Emre GÜLFİDAN (Karşıyaka Şht. Prof. Dr. İlhan Varank AİHL)
2)Mehmet Nurullah KOYUNCU (Bayraklı Şht. Eren Bülbül AİHL
3)Orçun ELDEMİR (Bergama AİHL)
İHO’lar arası “Genç Muhafızlar” Hafızlık Yarışması :
1)Furkan UĞURLU (Bornova İHO)
2)Muhammed Ali YANAR (Kınık Aİhl bünyede İHO)
3)Yakuphan UÇAR (Aliağa Şht. Ahmet Özsoy İHO)
İHO’lar arası “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
1)Furkan ÖZGÜN (Menemen Şht. Hakan Gülşen AİHL bünyesinde İHO)
2)Furkan ÖNCÜ (Torbalı Ayrancılar Şht. Cengiz Tokur Kız AİHL)
3)Enes ÖZKAN (Çiğli Mehpare Yağcı AİHL)
İHO’lar arası “Genç Nida” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
1)Ebrar USLU (Konak Şht. Ömer Halisdemir Kız AİHL)
2)Busenur TAÇYILDIZ (Torbalı Ayrancılar Şht. Cengiz Tokur Kız AİHL)
3)Rand AK (Bayraklı Piri Reis İHO)
İHO’lar arası “Genç Nida” Hafızlık Yarışması :
1)Senanur DAĞTEKİN (Bornova İHO)
2)Eman Al HELALİ (Konak Barbaros Hayrettin İHO)
İHO’lar arası “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması :
1)Abdüssamed ERKAN (Bayraklı Şht. Eren BÜLBÜL AİHL)
2)Abdülkadir BİLLO (Menemen Şht. Hakan Gülşen AİHL)
3)Nihat KOYUNBAKAN (Torbalı Şehit Uzman Onbaşı Mustafa Eser İHO)
17 – 23 Aralık 2021 tarihleri arasında; AİHL Erkek öğrencileri için Buca Sezai Karakoç AİHL; AİHL Kız Öğrenciler için Karabağlar 15 Temmuz Kız AİHL; İHO erkek öğrenciler için Menderes Şht. Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk AİHL ; İHO Kız öğrenciler için Konak Şht. Ömer Halisdemir Kız AİHL koordinatör okullar gözetiminde ve 2. Bölge Koordinatörü okulumuz Buca Sezai Karakoç AİHL koordinatörlüğünde gerçekleştirilmiş olup, 2. Bölge yarışmaları ve dereceleri aşağıda listelenmiştir.
AİHL’ler arası “Genç Hatipler” Hutbe 0kuma Yarışması :
1) Mesut CEYLAN (Karabağlar İzmir AİHL)
2) Ali Yahya EFE (Menderes Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk AİHL)
3) Zübeyir OĞUR (Karabağlar Yunus Emre AİHL)
AİHL’ler arası Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması
1) İbrahim YILMAZ (İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi)
2) UMUT OKAN ALP (Necmettin Erbakan AİHL )
3) İbrahimcan AKSU (Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk AİHL)
AİHL-Genç Muhâfızlar Hafızlık Yarışmasında;
1) Ahmet Utku ERKUŞ (Tire AİHL)
2) Muhammed Talha YILDIZ (İzmir AİHL)
3) Bekir ALTINGEYİK ( Yunus Emre AİHL)
AİHL-Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında;
1) ENES POLAT (İzmir AİHL)
2) MEHMET REMZİ KUM (Şehit Abdullah Tayyip Olçok AİHL)
3) Mehmet Remzi KUM ( Yunus Emre AİHL)
Kız AİHL’ler arası “Genç Nida” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
Rabia BAYDAR (Buca Sezai Karakoç AİHL)
Elif BAŞDAŞ (Karabağlar İzmir Kız AİHL)
Aydanur SAKISA (Karabağlar 15 Temmuz Şehitleri Kız AİHL)
Kız AİHL’ler arası “Genç Nida” Hafızlık Yarışması :
Esmanur ASLAN (Karabağlar 15 Temmuz Şehitleri Kız AİHL)
Gülbahar BİLDİRİCİ (Menderes Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk AİHL)
Cerensu KARAKAN (Karabağlar İzmir Kız AİHL)
İHO’lar arası “Genç Muhafızlar” Hafızlık Yarışması :
Talha YILDIRIM (Buca Çakabey İHO)
Abdullah Sait OKUROĞLU (Karabağlar İzmir AİHL Bünyesinde İHO
Tahir Can DOĞU (Karabağlar Bozyaka Mevlana İHO)
İHO’lar arası “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
Ömer BAYDAR (Karabağlar İzmir AİHL)
Hüseyin Enes ÖZTÜRK (Karabağlar Necmettin Erbakan AİHL)
Yusuf ER (Buca Çakabey İHO)
İHO’lar arası “Genç Nida” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması :
Lütfiye Berra Ok (Karabağlar 15 Temmuz Şehitleri Kız AİHL)
Zeynep Kayra BOZKURT (Kiraz Ali Niğde AİHL)
Hatice Betül KILIÇ (Karabağlar Akşemsettin İHO)
İHO’lar arası “Genç Nida” Hafızlık Yarışması :
Sümeyye DAMLACI (Karabağlar 15 Temmuz Şehitleri Kız AİHL)
Zeynep EROĞLU (Buca Çakabey İHO)
İHO’lar arası “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması :
Nurullah POYRAZ (Karabağlar İzmir AİHL)
Ömer Çağrı CİHANBAŞ (Selçuk Şehit Abdullah Tayyip Olçok AİHL)
Muhammed Tarık TUMUR (Buca Çakabey İHO)