Türkiye'nin sadece İzmir'i konu alan tek resim yarışması, 5. İzmir'in Renkleri Resim Yarışması’nda derece girenler belli oldu.
Türkiye'nin sadece İzmir'i konu alan tek resim yarışması, Ulusal İzmir'in Renkleri Resim Yarışması 2012 yılı Ekim ayında aramızdan ayrılan İzmir Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Necdet Doğanata anısına beşinci kez düzenlendi . İzmir Üniversitesi ve İzmir Suluboya Ressamları Derneği işbirliğinde düzenlenen 5. Ulusal İzmir'in Renkleri Resim yarışmasında derece giren eserler belli olduç. Seçici kurulda, İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Rıza Doğanata, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gülnur Erciyeş, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Cem Güzeloğlu ve Yrd. Doç. Dr. Altuğ Işığan ile İzmir Suluboya Ressamları Derneği üyeleri yer aldı.
ÖDÜL KAZANAN ESERLER
SULUBOYA TEKNİĞİ KATEGORİSİ
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ : SALİH AYDIN
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ : DİLARA ÖZÜÇELİK
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ : BİRGÜL HAS
NECDET DOĞANATA ÖZEL ÖDÜLÜ : MURAT GÜNEY
JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ : BİRGEN GÜZELİŞ
İZMİR ÜNİVERSİTESİ ÖZEL ÖDÜLÜ : MELAHAT ESKİCİ
İZMİR SULUBOYA RESSAMLARI DERNEĞİ ÖZEL ÖDÜLÜ : GÜLER ÇINAR
YAĞLIBOYA, AKRİLİK VE DİĞER TEKNİKLER KATEGORİSİ
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ : AYŞEN ERSOY
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ : FİLİZ ÇİFTÇİ
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ : BİNNUR OKKAN
JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ : LÜTFİYE YÜKSEL ÇELİK
NECDET DOĞANATA ÖZEL ÖDÜLÜ : SELMA TOP
İZMİR ÜNİVERSİTESİ ÖZEL ÖDÜLÜ : RAİFE KARABULUT
İZMİR SULUBOYA RESSAMLARI DERNEĞİ ÖZEL ÖDÜLÜ : NEŞE NİLGÜN KURU
SULUBOYA TEKNİĞİ KATEGORİSİNDE SERGİLENEN ESERLER YAĞLIBOYA, AKRİLİK VE DİĞER TEKNİKLER KATEGORİSİNDE SERGİLENEN ESERLER
Abdurrahman Akyaka Abdülaziz Özdemir
Adil Şahin Arya Kamali
Aslıgül Demirel Ayfer Adıbelli
Atiye Özel Ayşe Atalay
Ayşın Keskiner Ayşe Dilara Kızılçay
Bercis Kızıltan Ayşen Ersoy
Binnur Okkan Baki Fatih Albayrak
Binnur Özses Birgül Ergün
Birgen Güzeliş Dudu Özkaner
Celal Günaydın Emel Abalı
Çiğdem Akanayiğit Enver Özdemir
Dilara Özüçelik Erdal Bölükbaşı
Dudu Özkaner Filiz Çiftçi
Fikri Salman Gamze Gürlek
Filiz Özdemir Gülseren Başak
Funda Uysalcık Hamit Faik Umay
Gönül Altan Hatice Foçalı Yılmaz
Güler Çınar Meral Koraltan Vuran
Gülperi Akbalçık Muzaffer Düzdemir
Hale Turgay Müşerref Arzuman
Mirat Özkarabacak Neslihan Polat Üçkardeşler
Murat Güney Neşe Nilgün Kuru
Muzaffer Düzdemir Nimet Tuncel
Neşe Havutçuoğlu Nur Benlioğlu
Neşe Oral Nuray Karaoğlu Küzgil
Nilgün Akkoç Özlem Nuray
Nilgün Kaleli Perihan Kocabey
Nur Uraz Saadet Kabaş
Salih Aydın Selma Top
Salim Yılmaz Serap Gürcan
Selda Uğur Giliz Seval Bilgekay
Sevgi Kılınç Sezgin Saatçioğlu
Simden Bodur Şengül Özçam
Şebnem Kaba Şerife Serbes
Şenay Can Yakup Hayro
Türkan Işık
Yasemin Düz ÜÇ BOYUTLU KAĞIT SÜSLEME
Sibel Yavrukurt
Elif Uysalcık
İklama Cihangir Aközenler
BASKI
Ali Ulvi Tunalı
Türkiye'nin sadece İzmir'i konu alan tek resim yarışması, Ulusal İzmir'in Renkleri Resim Yarışması 2012 yılı Ekim ayında aramızdan ayrılan İzmir Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Necdet Doğanata anısına beşinci kez düzenlendi . İzmir Üniversitesi ve İzmir Suluboya Ressamları Derneği işbirliğinde düzenlenen 5. Ulusal İzmir'in Renkleri Resim yarışmasında derece giren eserler belli olduç. Seçici kurulda, İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Rıza Doğanata, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gülnur Erciyeş, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Cem Güzeloğlu ve Yrd. Doç. Dr. Altuğ Işığan ile İzmir Suluboya Ressamları Derneği üyeleri yer aldı.
ÖDÜL KAZANAN ESERLER
SULUBOYA TEKNİĞİ KATEGORİSİ
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ : SALİH AYDIN
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ : DİLARA ÖZÜÇELİK
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ : BİRGÜL HAS
NECDET DOĞANATA ÖZEL ÖDÜLÜ : MURAT GÜNEY
JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ : BİRGEN GÜZELİŞ
İZMİR ÜNİVERSİTESİ ÖZEL ÖDÜLÜ : MELAHAT ESKİCİ
İZMİR SULUBOYA RESSAMLARI DERNEĞİ ÖZEL ÖDÜLÜ : GÜLER ÇINAR
YAĞLIBOYA, AKRİLİK VE DİĞER TEKNİKLER KATEGORİSİ
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ : AYŞEN ERSOY
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ : FİLİZ ÇİFTÇİ
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ : BİNNUR OKKAN
JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ : LÜTFİYE YÜKSEL ÇELİK
NECDET DOĞANATA ÖZEL ÖDÜLÜ : SELMA TOP
İZMİR ÜNİVERSİTESİ ÖZEL ÖDÜLÜ : RAİFE KARABULUT
İZMİR SULUBOYA RESSAMLARI DERNEĞİ ÖZEL ÖDÜLÜ : NEŞE NİLGÜN KURU
SULUBOYA TEKNİĞİ KATEGORİSİNDE SERGİLENEN ESERLER YAĞLIBOYA, AKRİLİK VE DİĞER TEKNİKLER KATEGORİSİNDE SERGİLENEN ESERLER
Abdurrahman Akyaka Abdülaziz Özdemir
Adil Şahin Arya Kamali
Aslıgül Demirel Ayfer Adıbelli
Atiye Özel Ayşe Atalay
Ayşın Keskiner Ayşe Dilara Kızılçay
Bercis Kızıltan Ayşen Ersoy
Binnur Okkan Baki Fatih Albayrak
Binnur Özses Birgül Ergün
Birgen Güzeliş Dudu Özkaner
Celal Günaydın Emel Abalı
Çiğdem Akanayiğit Enver Özdemir
Dilara Özüçelik Erdal Bölükbaşı
Dudu Özkaner Filiz Çiftçi
Fikri Salman Gamze Gürlek
Filiz Özdemir Gülseren Başak
Funda Uysalcık Hamit Faik Umay
Gönül Altan Hatice Foçalı Yılmaz
Güler Çınar Meral Koraltan Vuran
Gülperi Akbalçık Muzaffer Düzdemir
Hale Turgay Müşerref Arzuman
Mirat Özkarabacak Neslihan Polat Üçkardeşler
Murat Güney Neşe Nilgün Kuru
Muzaffer Düzdemir Nimet Tuncel
Neşe Havutçuoğlu Nur Benlioğlu
Neşe Oral Nuray Karaoğlu Küzgil
Nilgün Akkoç Özlem Nuray
Nilgün Kaleli Perihan Kocabey
Nur Uraz Saadet Kabaş
Salih Aydın Selma Top
Salim Yılmaz Serap Gürcan
Selda Uğur Giliz Seval Bilgekay
Sevgi Kılınç Sezgin Saatçioğlu
Simden Bodur Şengül Özçam
Şebnem Kaba Şerife Serbes
Şenay Can Yakup Hayro
Türkan Işık
Yasemin Düz ÜÇ BOYUTLU KAĞIT SÜSLEME
Sibel Yavrukurt
Elif Uysalcık
İklama Cihangir Aközenler
BASKI
Ali Ulvi Tunalı